Hagyni működni
Ismét a társasjátékoké volt a főszerep. Úgy látszik ennek a tábornak ez lesz a profilja – bár még csak szerda van. Az egyre növekvő választék, új és újabb játékok megismerése rendesen bepörgette a gyerekeket. Persze mindenki megtalálja a kedvencét, amit minden nap szívesen játszik, akár többször is, de nyitottak az újra, kíváncsian próbálgatnak.
A teljesség igénye nélkül néhány remek pillanat: sok kétszemélyes játék zajlik a gyerekek között, akár a mi felügyeletünk nélkül is; tőlünk sem ismer mindenki minden játékot, de a gyerekek egyre szívesebben és egyre ügyesebben magyaráznak szabályokat; vállalják a kihívásokat, így ma is előkerült a Száguldó robotok; délelőtt pedig dupláztunk egy új, komplex stratégiai játékból, a Samuraiból; ráadásul egyre többször ülnek le egymáshoz játszani különböző korosztályok is. Bontogatjuk a mindenféle falakat. Vagyis nem mi, hanem a játékok. Mi csak hagyjuk őket működni. Valami ilyesmiről szól a társasjáték-pedagógia.
A hűvös idő miatt délelőttre és délutánra is készültünk kézműves foglalkozással. Délelőtt kupakokból varázsoltunk különböző állatokat. Készültek bolondos pókok, aranyos cicák, sőt az egyik kisfiú a saját kutyáját is elkészítette.
A nap zárásaként papírfűző technikával színes szíveket csináltunk. Az egyik kisfiú pedig szabadjára engedte a fantáziáját és egy tarka-barka cápát alkotott.
Azután folytatódott a sivatagi expedíció. David Attenborough-val ellátogattunk Afrikába, ahol már ismerős állatoktól lestünk el struccejtő és udvarló technikákat. Bővítettük a plakátunkat is, ahova most az új állatok mellé néhány hihetetlennek tűnő érdekesség is felkerült. A mai foglalkozás kicsit felemásra sikerült, mert bár érdekelte a gyerekeket a téma, az izgatottság miatt kevésbé tudtak koncentrálni, mint tegnap.
Viszont ma sem ment minden flottul. Reggel csak egy elsős jött velünk, így nem emeltük ki a nagycsoportból, elmaradt a foglalkozásuk. Vagyis elhalasztottuk, hiszen a terv jó, lesz még alkalom, amikor megtarthatjuk. A tegnap látott filmről való beszélgetésről is lemondtunk, miután volt, akit nem találtunk meg, volt, akinek fájt a foga, és volt, aki egyéb okból nem tudott jönni. Az ilyenek mindig benne vannak a pakliban, megtanultuk kezelni ezeket a helyzeteket. A holnap ebből a szempontból különösen izgalmas lesz, hiszen sok vendégünk jön, ilyenkor a megfelelési kényszer sokszorozódik. Például nagyon készülünk a disputára, mivel zárnánk a projektet, melynek alkalmából meglátogat minket Kiss Lacus, akitől a vitázást tanultuk.
A sok-sok komolykodás mellett azért meg-megőrültünk egy-egy fogó erejéig, szaladtunk labdáért, szabadultunk labdától, ugráltunk láthatatlan egér elől, és hát this is story of my pony is akadt.
Ági, Berta, Bence, Eszter, Julcsi, Máté, Niki, Orsi, Orsi, Petra, Tami






