Kacagó macskák, rózsaszín muffinok és dióhéj katicák

Két olyan szülői klubunk is volt a nyár végi-őszi időszakban, amit anyukák illetve nagymamák szerveztek. Gyerekeknek és szülőknek együtt, többféle közös tevékenységgel. Mindegyik igazán izgalmas volt, mert mindenhol volt valami újítás, amit még sosem próbáltunk. Az ilyenkor megszokott módon, most is a szervezők mesélik el nektek az élményeiket, sőt van, akitől receptet vagy kézműves leírást is kapunk.

Benti játékok és gyümölcsturmix
„Az első játék a fekete cica volt, ott le kellett guggolni az egyiknek, körbe kellett állni a többinek, és meg kellett simogatni a bent álló macskát. Ő nyávogott, és amelyik jobban kacagott, az lett a fekete macska. Utána jött egy labdás játék, ott a térd között, ugrálva kellett elvinni a labdát, és beleejteni a szoba végén a karikába. A végén pedig kiskanállal vitték a szájukban a cukrot, azzal is vették ki és vitték egyik pohárból a másikba. A gyerekeknek tetszett, örültek neki, legjobban a cukrosnak örültek meg a labdásnak.” (Angéla)

„Ahogy vége volt a játéknak, átmentünk a következő helyiségbe, ott a gyerekek segítettek a gyümölcsöket felvagdalni. Gyümölcsturmixot készítettünk, egy felnőtt turmixolt. A gyerekek öntötték szét, a cukorkát is a nagy gyerekek szórták rá nekik a tetejére. Ízlett nekik nagyon, újdonság volt sok gyereknek, elfogyasztották az egészet.” (Kinga)

Muffin és fotók
„Úgy gondolom, jó kis délután volt, voltunk jópáran szülők és gyerekek. Muffin sütéssel és régi fotók nézegetésével telt a délután, a muffinsütés és a fotónézegetés is én ötletem volt, amit aztán Beával megbeszéltünk és neki is tetszett ez az ötlet, így maradtunk ennél a két programnál. Bea volt, aki összeállította a muffin tésztáját, én pedig a díszítésben segítettem, ami abból állt, hogy a kihűlt muffinok tetejére tejszínhabot és ízlés szerint minden gyerek színes cukorkát szórhatot. Amit persze ők maguk csináltak. Amíg sült a muffin, addig nézegettünk mindannyian régi fotókat a gyermekeinkről, ami szerintem nagyon tetszett mindenkinek. Közben mi Beával néztük a muffinokat, ami még sült.” (Brigi)

„Elég jól sikerült a mai nap, muffin sütéssel telt és régi fotók nézegetésével. A gyerekek élvezték, hogy a sajátos módjukon díszíthették a muffint, és ezzel le is írnám a muffin receptjét, mi a bögrést választottuk.”

HOZZÁVALÓK
2 bögre liszt
1 csomag sütőpor
1 csomag vaníliás cukor
0.5 bögre cukor
1 bögre tej
0.75 bögre olaj
1 db tojás

A belsejébe mogyorókrém is került, a tésztát pedig ételfestékkel színeztük. „Nagyon jó volt, köszönöm a nagyszerű napot!” (Bea)

Diós játékok és kézműves
„Elsőnek diógyűjtéssel kezdtünk kint, utána jött a diótörés. Először a szülők, aztán a gyerekek versenyeztek sarokkal. A diókeresés a szobában volt, a gyerekek kerestek, a szülők eldugtak. Aztán cseréltek. Kérdeztem a gyerekeket, nekik tetszett, a legjobban a diótörés meg a keresés tetszett nekik.” (Irmus)

Ezután kézműveskedtünk is az alábbi menetben.

„KATICA KÉSZÍTÉS DIÓHÉJBÓL

  1. Félbevágjuk a diót.
  2. Kiszedjük a belét.
  3. Megfestjük a diót pirosra.
  4. Rajzolunk rá pöttyöket.
  5. Ragasztunk lábakat.
  6. És végül az elkészített katicát ráhelyezzük egy zöld levélre és kész!” (Juci)

Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel!